Паста

Тестенини во пикантен сос од зеленчук

Состојки:

2 супени лажици Масло
2 Тиквички
1 Модар патлиџан
250 гр Шампињони
Вегета
Сол
Црн пипер
Рузмарин
Сецкан млад кромид
Буковец
2 чешниња Лук
200 мл Доматно пире
300 гр Варени тестенини

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Тестенини со лук и магдонос

мојакујна

Тестенини со спанаќ и лосос

mojakujna

Шпагети со зеленчук

мојакујна