Паста

Тестенини со лук и магдонос

Потребни состoјки:

300 гр шпагети
100 мл. маслиново масло
1/2 магдонос гранче
4 чешниња лук
1 лажиче  чили
1 лажица сол
30 гр. пармезан
Рендана кора од лимон

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Тестенини со спанаќ и пилешко месо

mojakujna

Шпагети болоњезе на поинаков начин

mojakujna

Пита од макарони со модар патлиџан

mojakujna