Паста

Тестенини со спанаќ и лосос

Состојки:

3 супени лажици Маслиново масло
200 гр Спанаќ
300 гр Кисела павлака
Сол
Црн пипер
3 супени лажици Сок од лимон
250 гр Варени нудли
300 гр Див лосос

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Шпагети болоњезе на поинаков начин

mojakujna

Тестенини во пикантен сос од зеленчук

mojakujna

Тестенини со лук и магдонос

мојакујна