background img
Дек 22, 2017
1673 Views
Коментарите се исклучени на Тестенини со спанаќ и пилешко месо

Тестенини со спанаќ и пилешко месо

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=vvuR6XrfLPo” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

2 лажици Mасло
1 мала главица Кромид
250 гр Пилешки гради
250 гр Шампињони
250 гр сецкан Спанаќ
200 мл Павлака за готвење
Бибер
Сол
Магдонос
Вегета
Тестенини
Пармезан

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson