background img
Дек 2, 2017
971 Views
Коментарите се исклучени на Торта “Изненадување во кутија” со малини

Торта “Изненадување во кутија” со малини

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=lIiTUY4FUjo”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

  • 250 ml млеко
  • картонот од млекото (на пример, тетрапак 250 ml)
  • 300 гр темно чоколадо
  • 200 гр бело чоколадо
  • 4 листови желатин
  • 120 гр шлаг
  • 200 гр свежи малини

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
·
Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson