Десерти

Торта Наполеон

Состојки:

Тесто:
500 гр Брашно
1 Јајце
1 чаша Вода (ладна)
450 гр Путер
1 лажичка Сол
1 лажичка Лимонов сок

Крем:
250 гр Шеќер
100 мл Вода
1/3 лажичка Сол
1 лажичка Ванилин шеќер
250 гр Путер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Колач со афион

mojakujna

Чоколадни мини ролни со банана

mojakujna

Брза торта без брашно

mojakujna