Десерти

Торта со чоколаден пудинг и банани

Состојки:

Тесто:
1 чаша Шеќер
2 Јајца
100 мл Растително масло
100 мл Млеко
Чаша и половина Брашно
1 пакетче Ванилин шеќер
1 пакетче Прашок за пециво

Пудинг:
Половина литар Млеко
Половина чаша Шеќер
1 лажица Скроб
1 лажица Какао во прав
Банани
1 лажица Путер
50 гр Чоколадо

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Посна торта со бисквити

мојакујна

Штрудли со чоколада

мојакујна

Торта “Изненадување во кутија” со малини

mojakujna