Пита

Триаголни банички со сирење

Состојки:
-400 гр Готови кори за баница
-3 Јајца
-250 гр Сирење
-1 чаша Јогурт
-Половина пакетче Прашок за пециво
-50 мл Масло
-50 гр Путер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Бурек со леќа на турски начин

mojakujna

Велешка пита пастрмајлија

мојакујна

Домашна пита со сирење

mojakujna