background img
Јан 11, 2018
4123 Views
Коментарите се исклучени на Триаголни пити со сирење

Триаголни пити со сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=zEaQaL5DsUQ” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Tенки кори за пита
3 Јајца
1 лажичка Сол
1 Прашок за пециво
180 гр Кисела павлака
100 гр Крем сирење
150 мл Масло
300 гр Сирење
Сусам

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson