Салата

Туна салата

Состојки:

200 гр Тестенини
1 Туна (на парчиња)
150 гр Пченка
2 Млади кромитчиња
100-150 гр Посен мајонез
1 лажичка Сол
Половина лажиче Бибер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Класична германска компир салата

mojakujna

Едноставна и вкусна салата со конзервиран грав

mojakujna

Салата „Изненадување“ со пилешко месо

mojakujna