background img
Дек 6, 2017
2948 Views
Коментарите се исклучени на Турски бурек со компири

Турски бурек со компири

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=LyPtlhzUZo0″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
3 кори
1 јајце
4 супени лажици растително масло
половина чаша млеко

2 супени лажици растително масло за премачкување

Фил:
250 гр мелено месо
2 компири
1 главица кромид
4 супени лажици растително масло
1 супена лажица сол
1 супена лажица црвен пипер
половина супена лажица црн бибер

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Пита
Mr. Jackson
@mrjackson