background img
Јан 13, 2018
3904 Views
Коментарите се исклучени на Уникатни макаронс колачи – лубеници

Уникатни макаронс колачи – лубеници

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=v0WfPD7lMcQ” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
2 Јајца
20 гр Шеќер
Розева и зелена прехрамбена боја
90 гр Сецкани бадеми
150 гр Шеќер во прав
Црн сусам

Фил:
100 мл Хопла
200 гр Рендано бело чоколадо

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson