background img
Дек 13, 2017
1037 Views
Коментарите се исклучени на Чизкејк со банани

Чизкејк со банани

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=JwOVrdC1enw” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Пандишпан:
4 големи Банани
60 мл Масло
1 Јајце
100 гр Шеќер
1/2 пакетче Ванилин шеќер
200 гр Брашно
1/2 лажиче Прашок за пециво
1/2 лажиче Сода бикарбона
прстофат Сол
1 лажичка Цимет

Фил:
900 гр Несолено крем сирење
100 гр Шеќер
1/2 пакетче Ванилин шеќер
250 мл Млеко
1 пакетче Желатин

Декорација:
Цимет
Банана

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson