Десерти

Чоколадна пирамида торта – без печење

Состојки:

300 гр Бисквити
800 мл Млеко
2 супени лажици Брашно
3 супени лажици Густин
1 чаша Шеќер
1 супена лажица Путер
2 супени лажици Какао во прав
2 Банани
Половина чаша Мелени ореви

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Штрудли со чоколада

мојакујна

Грчка торта

мојакујна

Чоколадна торта со јагоди

мојакујна