Десерти

Чоколадна торта со житарки

Состојки:

200 гр Чоколадо
150 гр Експандирани житарки
200 мл Кондензирано млеко
6 листови на желатин
500 гр Крем сирење (несолено)
2 лажици Екстракт од ванила
300 гр Шлаг
Чоколадни коцки (за декорација)

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Колач со афион

mojakujna

Чоколадна Торта Со Палачинки

мојакујна

Торта “Изненадување во кутија” со малини

mojakujna