Десерти

Чоколадна Торта Со Палачинки

Состојки:

 140 гр Брашно.

1 лажичка Какао.

1 лажичка Шеќер .

2 Јајца.

1 лажичка Масло .

 220 грама Млеко.

100 гр Маскарпоне

1 лажичка Шеќер во прав .

2 лажици Павлака .

Ванила

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Куглоф со чоколаден фил

mojakujna

Торта со чоколаден пудинг и банани

mojakujna

Чоколадна пирамида торта – без печење

mojakujna