background img
Дек 30, 2017
3537 Views
Коментарите се исклучени на Чоколадни мафини со банана

Чоколадни мафини со банана

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=ozO8Oy9ZnVA” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Тесто:
50 гр Шеќер
1 Јајце
40 мл Млеко
50 мл Растително масло
лажиче и половина Прашок за пециво
25 гр Какао
100 гр Брашно
Малку сол

Фил:
Половина чаша Хопла
1 лажиче Шеќер во прав
1 Банана

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Десерти
Mr. Jackson
@mrjackson