background img
Дек 10, 2017
805 Views
Коментарите се исклучени на Чоколадни палачинки со крем и праска

Чоколадни палачинки со крем и праска

Објавено од

Состојки:

250 гр Брашно
700 мл Млеко
2 Јајца
150 гр шеќер
30 гр какао
1/2 лажиче Прашок за пециво
1/2 лажиче Сол
2 супени лажици Сончогледово масло
400-500 мл Хопла
3 супени лажици Шеќер во прав
Праски

Категорија:
Десерти