Чорба

Чорба од боранија со месо

Состојки:

1 кг Боранија
300 гр Сецкано месо
1 голем Кромид
2 Домати
1 супена лажица Доматно пире
2 кафени лажици Сол
Малку црн пипер
4 супени лажици Растително масло

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Чорба од говедско месо со фстаци

mojakujna

Супа со карфиол

mojakujna

Чорба од леќа

mojakujna