background img
Дек 2, 2017
871 Views
Коментарите се исклучени на Чорба од говедско месо со фстаци

Чорба од говедско месо со фстаци

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://youtu.be/tGhFk58zdQc”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

400 гр говедско месо
1 голем виолетов кромид
100 гр печурки
3 свежи пиперки
2 свежи домати
200 мл сос од домати
2 лажици маслиново масло
1 лажица стопен путер
2 лажици брашно
2 лажици вода
1 лажичка мајчина душица
бибер
сол
100 гр фстаци [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Чорба
Mr. Jackson
@mrjackson