Чорба

Чорба од леќа

Состојки:

1 чаша Црвена леќа
1 Морков
1 Компир
1 главица Кромид
1 Домат
1 супена лажица Доматно пире
4 супени лажици Растително масло
1 кафена лажица Сол
Половина кафена лажица Црн пипер
1,5 л Вриена вода
Несолен путер
Црвен пипер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Крем супа од домати

mojakujna

Вкусна супа со печурки

mojakujna

Чорба од говедско месо со фстаци

mojakujna