background img
Дек 15, 2017
1226 Views
Коментарите се исклучени на Шпагети болоњезе на поинаков начин

Шпагети болоњезе на поинаков начин

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=tb26-kriSwY” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Мелено месо
1 главица Кромид
2 главици Лук
400 гр Доматно пире
Сол и Бибер
150 мл Млеко
3 Јајца
200 гр рендано Сирење
200 гр рендан Кашкавал
100 гр рендан Пармезан
1 варена Брокула
500 гр варени Шпагети
30 гр сецкани Маслинки

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson