background img
Ное 29, 2017
1437 Views
Коментарите се исклучени на Шпагети со зеленчук

Шпагети со зеленчук

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=u6lAS62mh88″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

400 гр варени шпагети
6 лажици маслиново масло
100 гр свинско месо
150 гр пиперки
150 гр црвен пипер
300 гр модар патлиџан
120 гр моркови
200 гр тиквички
100 гр боранија
50 гр брокула
50 гр карфиол
500 гр домати
лук
1 лажица доматно пире
Свеж магдонос
Босилек
Вегета
Бибер[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Паста
Mr. Jackson
@mrjackson