Закуска

Закуска со макарони и кашкавал

Состојки:

Путер
250 мл Млеко
1½ чаша Макарони
2 чаши рендан Кашкавал
6 коцки тврд Кашкавал
Брашно
1 Јајце
Презла
Растително масло

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос

мојакујна

Највкусниот рецепт за крцкави компири од рерна

мојакујна

Ќофтиња со сос од домати

mojakujna