background img
Јан 8, 2018
5264 Views
Коментарите се исклучени на Кифли со виршла

Кифли со виршла

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=DPuaO_g5Ubc” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

15 Виршли
500 мл Млеко
600 гр Брашно
2 лажици Шеќер
Половина лажиче сол
3 лажици Сончогледово масло
10 гр Сув квасец
Јајце (за премачкување)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson