Закуска

Кифли со крем сирење и кулен

Состојки:

250 мл Млеко
45 гр Квасец
1 лажичка Шеќер
3 Јајца
120 мл Масло
1/2 лажичка Сол
700 гр Брашно
150 гр Крем сирење
24 парчиња Кулен
Путер или Маргарин

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Ролни од лиснато тесто со шунка, пиперка и кашкавал

мојакујна

Брза и вкусна закуска

mojakujna

Домашни кифлички со џем

мојакујна