background img
Дек 25, 2017
1867 Views
Коментарите се исклучени на Крцкави колачиња со тиква

Крцкави колачиња со тиква

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=zNtJDSx2q9k” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

200 гр Печени тикви
300-350 гр Брашно
100 мл Млеко
30 гр Путер
40 гр Шеќер
2 лажички Прашок за пециво
40 гр Ореви
Половина лажица Цимет

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson