Закуска

Палачинки на кинески начин

Состојки:

3 – Јајца
125 мл – Вода
120 гр – Пченично брашно
Праз – 4 прачки.
Сол – по вкус
Растително масло за пржење

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Закуска на брз и едноставен начин

mojakujna

Германски ролни со цимет

mojakujna

Поховано Топено сирење со готови кори

мојакујна