Закуска

Палачинки од зелка во рерна

Состојки:

• Зелка – 250 грама
• Кашкавал – 70 грама
• 1 Јајце
• Павлака – 2 лажици.
• Брашно – 3 лажици.
• Сода – 1/3 лажиче.
• Магдонос
• Бибер
• Сол

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Поховано Топено сирење со готови кори

мојакујна

Палачинки на кинески начин

мојакујна

Солена торта (Солена обланда)

mojakujna