background img
Дек 22, 2017
1869 Views
Коментарите се исклучени на Печени компири со сланина и сирење

Печени компири со сланина и сирење

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=wkCgCx–LvI” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

500 гр Компири
1 Јајце
50 гр Путер
50 гр рендан Пармезан
Сол
Црн пипер
100 гр Швајцарско сирење
75 гр Сланина

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson