background img
Фев 16, 2018
6032 Views
Коментарите се исклучени на Пица во тава за 10 минути

Пица во тава за 10 минути

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=38n5ozN0qzg”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

2 јајца
4 супени лажици павлака
3 супени лажици мајонез
Сол
9 супени лажици брашно
Кечап
Кромид
4 парчиња шунка (или друго по ваша желба)
Кашкавал (рендан) по желба

Во претходно загреано масло, покрите ја тавата и гответе на средна температура 10 минути.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Tags:
· ·
Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson