Закуска

Пица во тава за 10 минути

Состојки:

2 јајца
4 супени лажици павлака
3 супени лажици мајонез
Сол
9 супени лажици брашно
Кечап
Кромид
4 парчиња шунка (или друго по ваша желба)
Кашкавал (рендан) по желба

Во претходно загреано масло, покрите ја тавата и гответе на средна температура 10 минути.

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Домашна здрава “Паштета”

мојакујна

Вкусна закуска – брза и крцкава пита

mojakujna

Пици во форма на конус

mojakujna