Закуска

Полнети печени компири

Состојки:

6 парчиња Сланина
1 лажица Сос за скара
3 Печени компири
100 гр Јогурт
Млад кромид
100 гр Рендано сирење
Сол
Црн пипер
50 гр Рендана моцарела

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Солени колачиња со урда

mojakujna

Кифли со виршла

mojakujna

Печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос

мојакујна