Закуска

Полнети плескавици од компири

Состојки:

Компир – 1 кг (варен)
Кромид – 1 главица
Магдонос – 3 лажици
Сланина – 200 гр
Јајца – 4 .
Сирење – 100 гр
Кашкавал – 100 гр
Црн пипер – по вкус
Сол – по вкус
Презла (лебни трошки)
Масло за пржење

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Германски ролни со цимет

mojakujna

Ролни од лиснато тесто со шунка, пиперка и кашкавал

мојакујна

Домашна здрава “Паштета”

мојакујна