background img
Јан 4, 2018
2683 Views
Коментарите се исклучени на Посни лепчиња со млад кромид

Посни лепчиња со млад кромид

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=QPMAzWOHRnc” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

200 гр Брашно тип 400
100 гр Бело пченкарно брашно
1 лажичка Сол
Половина кесичка Прашок за пециво
3 Млади кромитчиња
200 мл Минерална вода
2 лажици Масло (+ за премачкување)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson