background img
Дек 23, 2017
2303 Views
Коментарите се исклучени на Посни палачинки со праз и печурки

Посни палачинки со праз и печурки

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=d5jQyC0Dabw” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

350 мл Минерална вода
180 гр Брашно
1 лажичка Прашок за пециво
Бибер
Сол
100 мл Масло
100 гр Праз
150 гр Печурки
80 гр Мајонез (посен)
1 лажица Вегета

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson