Закуска

Потпечена зелка

Состојки:

Половина зелка
1 Морков
1 главица Кромид
4 Јајца (2 варени)
4 супени лажици Павлака (20%)
90 гр Брашно
1 кафена лажица Прашок за пециво
Сол

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пржени компири на поинаков начин

мојакујна

Хавајски крофни со сланина

mojakujna

Похована моцарела со сусам

mojakujna