Закуска

Потпечена зелка

Состојки:

Половина зелка
1 Морков
1 главица Кромид
4 Јајца (2 варени)
4 супени лажици Павлака (20%)
90 гр Брашно
1 кафена лажица Прашок за пециво
Сол

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Ролни од лиснато тесто со шунка, пиперка и кашкавал

мојакујна

Поховано Топено сирење со готови кори

мојакујна

Солена торта (Солена обланда)

mojakujna