background img
Мар 4, 2018
5293 Views
Коментарите се исклучени на Поховано Топено сирење со готови кори

Поховано Топено сирење со готови кори

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=o6ZBRx1jcYw” el_aspect=”43″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

Топено Сирење (Зденки)
Кората за пита
Масло за готвење
Скроб – 1 супена лажица
Прашок за пециво – 1 лажичка
4 јајца
Црвен Пипер
Лук во прав
Сол
Зачини – по избор
Слатко од боровинки
Слатко – кисел сос   (еднакви количини на кечап, соја сос и мед)[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson