ЗакускаПита

Проја

СОСТОЈКИ:

500гр брашно од пченка
1 јајце
2,5 лажици шеќер
малку сол
4 лажици масло
400 милилитри врела вода

 

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Највкусниот рецепт за крцкави компири од рерна

мојакујна

Палачинки со пилешко и спанаќ

мојакујна

Палачинки од зелка во рерна

мојакујна