Закуска

Ражничи од мелено месо, сланина и кашкавал

Состојки:

500 гр Мелено месо
2 Јајца
30 гр Презла
2 супени лажици Сецкан магдонос
60 гр Рендан пармезан
Сол
Црн пипер
200 гр Кашкавал
4 парчиња Сланина

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Пица во тава за 10 минути

мојакујна

Печен компир со шунка, кашкавал и бешамел сос

мојакујна

Полнети печени компири

mojakujna