Закуска

Ражничи од мелено месо, сланина и кашкавал

Состојки:

500 гр Мелено месо
2 Јајца
30 гр Презла
2 супени лажици Сецкан магдонос
60 гр Рендан пармезан
Сол
Црн пипер
200 гр Кашкавал
4 парчиња Сланина

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Крцкави колачиња со тиква

mojakujna

Полнети плескавици од компири

мојакујна

Хавајски крофни со сланина

mojakujna