background img
Јан 12, 2018
5451 Views
Коментарите се исклучени на Солена торта (Солена обланда)

Солена торта (Солена обланда)

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=clof-5ZeaCc” align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

125 гр Маргарин
1 кг Урда
100 мл Кисела павлака
100 мл Мајонез
Половина лажиче Сол
300 гр Шунка
100 гр Ајвар
5 Варени јајца
4 Листови од обланда

Декорација:
Кашкавал
Маслинки

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson