background img
Дек 31, 2017
3086 Views
Коментарите се исклучени на Солени колачиња со урда

Солени колачиња со урда

Written by

[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=A8vcjlR4Ox0″ align=”center”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]Состојки:

250 гр Урда
240-250 гр Брашно
100 гр Путер
10 гр Прашок за пециво
Шеќер
Цимет
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Article Categories:
Закуска
Mr. Jackson
@mrjackson