Закуска

Германски ролни со цимет

Состојки:

Тесто:
300 гр Брашно
1 Јајце
35 гр Путер
35 гр Шеќер
Малку сол
1/4 коцка Свеж квасец
125 мл Топло млеко

Фил:
35 гр Путер
35 гр Шеќер
1 лажичка Цимет

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Закуска на брз и едноставен начин

mojakujna

Највкусниот рецепт за крцкави компири од рерна

мојакујна

Пица во тава за 10 минути

мојакујна