Закуска

Кифли со печени кикирики

Состојки:

Тесто:
650-700 гр Брашно
500 мл Топло млеко
1 лажичка Сол
50 мл Сончогледово масло
10 гр Сув квасец
Ванила по вкус

Фил:
400 гр Печени кикирики
200 гр Шеќер
50 гр Путер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Полнети печени компири

mojakujna

Пржени компири на поинаков начин

мојакујна

Солена торта (Солена обланда)

mojakujna