Закуска

Кифли со печени кикирики

Состојки:

Тесто:
650-700 гр Брашно
500 мл Топло млеко
1 лажичка Сол
50 мл Сончогледово масло
10 гр Сув квасец
Ванила по вкус

Фил:
400 гр Печени кикирики
200 гр Шеќер
50 гр Путер

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Палачинки со пилешко и спанаќ

мојакујна

Пржени компири на поинаков начин

мојакујна

Закуска на брз и едноставен начин

mojakujna