ЗакускаПилешко

Палачинки со пилешко и спанаќ

Потребни состoјки:

1 кромид
2 чешниња лук
200 г печурки
400 гр варено пилешко
150 мл. коцка супа
200 г кисела павлака
100 гр спанаќ
1 лажица маслиново масло
20 г путер
75 г Млечен кашкавал

СЛИЧНИ РЕЦЕПТИ

Палачинки на кинески начин

мојакујна

Полнети печени компири

mojakujna

Ролни од лиснато тесто со шунка, пиперка и кашкавал

мојакујна